Laserové ošetření

Co je laser?
Laser je světlo se specifickými vlastnostmi a světlo má pro živé buňky zásadní význam. Živočišná buňka není schopna tak, jako rostliny zpracovat denní světlo, ale dokáže velmi dobře zužitkovat právě světlo laseru. Laserové světlo povzbuzuje energetický metabolismus buňky. Tento jev je nejzřetelnější v urychlení hojení ran.
Lasrová energie je v tkáni absorbována prostřednictvím buněk. V jednotlivých buňkách se pak přeměňuje z energie světelné na energii buněčnou. Zároveň se při průchodu světla zvyšuje propustnost buněčných membrán, což vede k jejich lepší výživě, zlepšenému fungování a rychlejšímu dělení.
Světelná energie postupně pohlcovaná tkání kterou proniká vyvolává fotochemické změny, které jsou z léčebného hlediska velmi významné. Podle účinku na organismus je dělíme na tři hlavní skupiny:
Analgetický (proti bolesti) Analgetický účinek, který potlačuje bolest, nastává díky přirozenému působení světelné energie na snížení citlivosti nervových buněk v místě průchodu polarizovaného světla.
Protizánětlivý Protizánětlivý účinek nastává díky působení polarizovaného světla na aktivaci přirozených faktorů, které se podílejí na likvidaci zánětů.
Biostimulační Biostimulační účinek zvýšeného přísunu světelné energie výrazně podporuje a urychluje obnovu a zdravý vývoj poškozených buněk.
Většina kosmetiček zařazuje laser do běžného ošetření. Před závěrečnou maskou nanese speciální hydrogel (vždy s ohledem na problém, který řešíte), vmasíruje a osvítí laserovým paprskem. Poté nanáší masku jako obvykle. V případě, že nechcete celkové ošetření, kosmetička rovnou po očištění pleti nanese gel a osvítí. Pokud si žádný z gelů nevyberete, chcete jenom pleť udržovat a stimulovat, nanese na závěr ošetření laserovou masku a osvítí laserovým paprskem. Kosmetičky používají většinou 2 laserové sondy. Sonda bodová je určena k ošetření lokálních problémů - opary, oční okolí, po depilaci horního rtu, na jizvy atd. V případě větších ploch – celý obličej, dekolt, ruce, akné na zádech atd. - používají ruční scanner. Díky 4 diodám umístěných v jedné linii tak zaberou rovnoměrně mnohem větší plochu.
Využití laseru v kosmetickém salonu
Akné Jeden z nejčastějších kosmetických problémů. Laser v tomto případě napomáhá účinnému hojení zánětlivých papulek a pustulek už po několika málo aplikacích. Pleť reaguje ve většině případů na laserovou léčbu spontánně a velmi rychle.
Alopecie Podpůrná léčba, stimulace růstu vlasů a zkvalitnění vlasového porostu.
Ekzém Laser může zlepšit kvalitu života pacientů zmírněních povrchových projevů této choroby.
Opar Jedna z nejúčinnějších aplikací. Pokud se bolestivá oblast ozáří ještě před výsevem puchýřků, opar se zpravidla vůbec neobjeví. Pokud klientka s oparem již přijde, obvykle se do několika hodin po ozáření na oparu vytvoří stroupek a vyhne se tak nepříjemným mokvavým projevům.
Vrásky Laser přispívá ke zlepšení kondice pokožky, přispívá k její větší pružnosti a elasticitě. Pleť se celkově zklidní, zlepší se její vzhled, vypne se, vyhladí a dosáhne se odstranění drobných defektů.
Depilace; Aplikace laseru ihned po depilaci voskem výrazně zklidní podrážděnou kůži. U klientky nedochází k nežádoucím otokům, svědění a zčervenání.
Hojení nehtových lůžek Laser úspěšně napraví následky i po aplikaci nail designu.
Permanentní make up Permanentní make up – po mechanické penetraci pigmentů pod kůži laser regeneruje mikrojizvičky a zklidní podrážděnou kůži.
Jizvičky po akné Péče laseru napomáhá zlepšit výsledný stav.
Jizvy Laser přispívá k odbarvení jizevnaté tkáně, k změknutí a zjemnění jizev. U čerstvých jizev jsou výsledky velmi překvapivé.
Strie Regenerace nežádoucích mikrojizviček a prasklin v kůži.
Poruchy pigmentace Laser spolu s antipigmentovým gelem dokáže velmi dobře tyto skvrny zesvětlit. Není ovšem prevencí. Laser dodává energii látkám použitých v gelu, které zabraňují vyplavování melaninu, řeší tedy problém komplexně. V tomto případě je ovšem nutná kúra 10 sezení a pravidelné nanášení gelu. Nejvíce pomáhá u skvrn získaných po neopatrném slunění, po porodu, po přechodu apod.
Kuperóza - červené žilky Biostimulační laser červené žilky neodstraní, to patří do rukou lékařů. Ve spojení s antikuperózním gelem ovšem dokáže posílit žilní stěny tak, aby nedocházelo k praskání dalších. Navíc při kúře 10 sezení dochází k výraznému zesvětlení stávajících žilek. Kosmetička laser používá i v případě zklidnění pleti po čištění, při přípravě na masáž a dalších procedurách. Pleť se vždy oživí, buňky se pravidelně obnovují.
Laserová kúra osahuje 5 nebo 10 ošetření biostimulačním laserem. Ceny těchto kúr jsou vždy zvýhodněny oproti jednorázovému ošetření. Laserová kúra je nutná v případě:
těžších forem akné - 10 sezení
poruch pigmentu - 10 sezení
jizev - 5 sezení
vrásky a ochablá nebo suchá pleť je věcí individuálního řešení a záleží na stavu vaší pleti
Laserová kosmetika Merllin® Cosmetic
Speciální laserová kosmetika představuje nadstavbovou péči, která obsahuje dvoufázové ošetření založené na aplikaci speciálního hydrogelu a následné aktivaci laserovým paprskem. Obsahuje látky, které díky speciálním molekulám urychlují přenos laserového světla. Tím dochází k lepšímu využití polarizovaného světla a laserový paprsek naopak dodává zvýšenou energii ostatním látkám.
V praxi to znamená, že kosmetička při své práci zhodnotí problém klientky, rozhodne se pro daný přípravek a po nanesení dle indikace ozáří laserovým paprskem. Klientka poté gel používá pravidelně ráno i večer až do vypotřebování. Pravidelné nanášení gelu je velmi důležité, prodlužuje se tak doba laserového záření. Práci kosmetičky tento systém velice urychlí a výsledky jsou viditelné mnohem dříve než by tomu bylo bez speciální kosmetiky.
Předností laserové kosmetiky Merllin je především možnost řešit každý problém individuálně.
.